  • CA0002330R0KB12
CA0002330R0KB12
advertisement
Manufacturer No:
CA0002330R0KB12
HK JDW NO:
873-CA0002330R0KB12
Datasheet:
CA0002330R0KB12
Step5Bar-code shipping tag
CA0002330R0KB12
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    330Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Diameter
    4.32mm
  • Length
    16.002mm