  • C4AQJBU4700M1YJ
C4AQJBU4700M1YJ
advertisement
Manufacturer No:
C4AQJBU4700M1YJ
HK JDW NO:
417-C4AQJBU4700M1YJ
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP FILM 7UF 5% 700VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C4AQJBU4700M1YJ
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    C4AQ-M
  • Size / Dimension
    1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    7 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    700V