  • F612JG474J063C
F612JG474J063C
advertisement
Manufacturer No:
F612JG474J063C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F612JG474J063C
Package:
Datasheet:
F612JG474J063C
Description:
F612, Film, Metallized Polyester Stacked, Commercial Grade, General Purpose, 0.47 uF, 5%, 63 VDC, 85C, Lead Spacing = 5mm
Step5Bar-code shipping tag
F612JG474J063C
  • Series
    F612
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    470nF
  • Inductance
    6nH
  • Voltage Rating
    63V