  • C4532X5R0J476M
C4532X5R0J476M
advertisement
Manufacturer No:
C4532X5R0J476M
HK JDW NO:
769-C4532X5R0J476M
Package:
Datasheet:
C4532X5R0J476M
Description:
47μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 15579
Step5Bar-code shipping tag
C4532X5R0J476M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Length
    4.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm