  • C44UVGT6125M83K
C44UVGT6125M83K
advertisement
Manufacturer No:
C44UVGT6125M83K
HK JDW NO:
417-C44UVGT6125M83K
Datasheet:
C44UVGT6125M83K
Description:
C44U-M 125μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1800V 1.8kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
C44UVGT6125M83K
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.346Dia 85.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    125μF
  • Voltage - Rated DC
    1800V 1.8kV
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.6mOhm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Height Seated (Max)
    5.039 128.00mm