  • ECQ-B1391JF
ECQ-B1391JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-B1391JF
HK JDW NO:
590-ECQ-B1391JF
Datasheet:
ECQ-B1391JF
Description:
ECQ-B(F) 390pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-B1391JF
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.118W 7.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    2.9972mm