  • C167CSL33MCAFXUMA1
C167CSL33MCAFXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
C167CSL33MCAFXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-C167CSL33MCAFXUMA1
Package:
Datasheet:
Description:
Microcontroller 144 Pin 33MHz
Quantity:
In Stock : 9472
Step5Bar-code shipping tag
C167CSL33MCAFXUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RAM Size
    11kB
  • Memory Type
    ROMless
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER
  • Frequency (Max)
    33MHz
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Data Bus Width
    16b
  • Number of Timers/Counters
    5
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    144
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Frequency
    33MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    CAN
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Memory Size
    0B
  • Power Dissipation-Max
    1.5W