  • C1632C101K5GAC7800
C1632C101K5GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1632C101K5GAC7800
HK JDW NO:
417-C1632C101K5GAC7800
Package:
0612
Purchasing and Inquiry
C1632C101K5GAC7800 Overview
A 0612 case is used for packaging the product.Part number 800μm has a fixed terminal pitch.
C1632C101K5GAC7800 Features
a 800μm terminal pitch
C1632C101K5GAC7800 Applications
There are a lot of KEMET C1632C101K5GAC7800 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C1632C101K5GAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    8
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    100pF
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Capacitors
    4
  • Length
    3.2mm