  • BZX384C15-HE3-08
BZX384C15-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C15-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZX384C15-HE3-08
Datasheet:
BZX384C15-HE3-08
Purchasing and Inquiry
BZX384C15-HE3-08 Overview
It is necessary to supply this electrical device with a reverse leakage current of 50nA @ 10.5V.5% indicates the maximum possible voltage (Tol) of 5%.The reverse leakage current reaches zero at its maximum.
BZX384C15-HE3-08 Features
reverse leakage current of 50nA @ 10.5V
50nA @ 10.5V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 50nA
BZX384C15-HE3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C15-HE3-08
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Pin Count
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10.5V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    15V
  • Zener Voltage
    15V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%