  • BSM50GB120DLCHOSA1
BSM50GB120DLCHOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM50GB120DLCHOSA1
HK JDW NO:
376-BSM50GB120DLCHOSA1
Package:
Module
Datasheet:
Description:
IGBT MOD 1200V 115A 460W
Step5Bar-code shipping tag
BSM50GB120DLCHOSA1
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    7
    UNSPECIFIED
  • Pin Count
    7
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X7
  • Number of Elements
    2
  • Configuration
    Half Bridge
  • Power - Max
    460W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    115A
  • Turn On Time
    110 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.6V @ 15V, 50A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    370 ns
  • NTC Thermistor
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    3.3nF @ 25V