  • BSM200GA120DLCSHOSA1
BSM200GA120DLCSHOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM200GA120DLCSHOSA1
HK JDW NO:
376-BSM200GA120DLCSHOSA1
Description:
IGBT MOD 1200V 370A 1450W
Step5Bar-code shipping tag
BSM200GA120DLCSHOSA1
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    5
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X5
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    Single
  • Power - Max
    1450W
  • Transistor Application
    POWER CONTROL
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    370A
  • Turn On Time
    190 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.6V @ 15V, 200A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    650 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    13nF @ 25V