  • BPM15-150-Q12N-C
BPM15-150-Q12N-C
advertisement
Manufacturer No:
BPM15-150-Q12N-C
HK JDW NO:
540-BPM15-150-Q12N-C
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
BPM15-150-Q12N-C
Description:
Quantity:
In Stock : 10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BPM15-150-Q12N-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    BPM15 (15W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.40 H 25.4mmx25.4mmx10.2mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Remote On/Off, OTP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    84.5%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Output Power
    15W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Height
    10.16mm