  • BFC246757153
BFC246757153
advertisement
Manufacturer No:
BFC246757153
HK JDW NO:
886-BFC246757153
Datasheet:
BFC246757153
Description:
Film Capacitors .015uF 10% 630volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC246757153
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT467
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.193W 12.50mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    4919
  • Height Seated (Max)
    0.587 14.90mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    4.9mm