  • BFC233966334
BFC233966334
advertisement
Manufacturer No:
BFC233966334
HK JDW NO:
886-BFC233966334
Datasheet:
BFC233966334
Description:
Cap Film 0.33uF 310VAC PP 10% (17.5 X 8.5 X 17mm) Radial 7.5mm 110C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233966334
  • Type
    Parameter
    Select All
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6933
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm