  • ECH-U1H273JB5
ECH-U1H273JB5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H273JB5
HK JDW NO:
590-ECH-U1H273JB5
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ECH-U1H273JB5
Description:
CAP FILM 0.027UF 5% 50VDC 1210
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H273JB5
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2004
  • Series
    ECH-U(B)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm