  • BFC233927222
BFC233927222
advertisement
Manufacturer No:
BFC233927222
HK JDW NO:
886-BFC233927222
Datasheet:
BFC233927222
Description:
Cap Film 0.0022uF 310VAC PP 20% 12.5 X 4 X 10mm RDL 10mm Ammo Pack
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233927222
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4916
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    12.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200, X2
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    630V