  • BFC233921104
BFC233921104
advertisement
Manufacturer No:
BFC233921104
HK JDW NO:
886-BFC233921104
Datasheet:
BFC233921104
Purchasing and Inquiry
BFC233921104 Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.591 15.00mm.In a temperature range of -55°C~110°C, the device can be operated.
BFC233921104 Features
BFC233921104 Applications
There are a lot of Vishay BC Components BFC233921104 applications of film capacitors.
  • Mobile communications
  • IGBT
  • Coupling, decoupling
  • Switch mode power supplies
  • Filtering
  • Industrial and automotive inverters
  • Lighting
  • Test and measuring equipment
  • Electronic ballasts
  • Matching networks
Step5Bar-code shipping tag
BFC233921104
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    1.09999g
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Published
    2007
  • Series
    MKP339
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6920
  • Voltage
    275V
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm