  • BFC233912684
BFC233912684
advertisement
Manufacturer No:
BFC233912684
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-BFC233912684
Package:
Radial
Datasheet:
BFC233912684
Description:
Cap Film 0.68uF 310VAC PP 10% (26 X 10 X 19.5mm) Radial 22.5mm 110C Loose in Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233912684
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP339
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    26mm