  • BFC233841333
BFC233841333
advertisement
Manufacturer No:
BFC233841333
HK JDW NO:
886-BFC233841333
Datasheet:
BFC233841333
Description:
Film Capacitors .033uF 20% 305volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233841333
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP338 4
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6920
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm