  • R82EC1820DQ50J
R82EC1820DQ50J
advertisement
Manufacturer No:
R82EC1820DQ50J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R82EC1820DQ50J
Package:
Datasheet:
Description:
8.2nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R82EC1820DQ50J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm