  • BFC233621104
BFC233621104
advertisement
Manufacturer No:
BFC233621104
HK JDW NO:
886-BFC233621104
Datasheet:
BFC233621104
Purchasing and Inquiry
BFC233621104 Overview
Electrical devices with 0.591 15.00mm lead spacing are used in this application.Temperatures as low as -55°C~110°C are suitable for the device.
BFC233621104 Features
BFC233621104 Applications
There are a lot of Vishay BC Components BFC233621104 applications of film capacitors.
  • Mobile communications
  • Filters
  • Switch-mode power supplies
  • Blocking
  • VCO's
  • Compact fluorescent lamps (CFL)
  • Filtering
  • RF Modules
  • Global positioning systems
  • Bypassing
Step5Bar-code shipping tag
BFC233621104
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP336 2
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6920
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm