  • BF014I0822J--
BF014I0822J--
advertisement
Manufacturer No:
BF014I0822J--
HK JDW NO:
66-BF014I0822J--
Datasheet:
BF014I0822J--
Description:
BF 8200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BF014I0822J--
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm