  • BF014G0472M--
BF014G0472M--
advertisement
Manufacturer No:
BF014G0472M--
HK JDW NO:
66-BF014G0472M--
Datasheet:
BF014G0472M--
Description:
BF 4700pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BF014G0472M--
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    2.4892mm