  • BD49K39G-TL
BD49K39G-TL
advertisement
Manufacturer No:
BD49K39G-TL
HK JDW NO:
687-BD49K39G-TL
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
BD49K39G-TL
Description:
3 Terminals Voltage supervisorBD49Kxx Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
BD49K39G-TL Overview
BD49K39G-TL Features
Voltage Detector type
BD49K39G-TL Applications
There are a lot of ROHM Semiconductor BD49K39G-TL Voltage Supervisors applications.
  • Kitchen appliances
  • emergency room
  • Microcontroller system
  • Detection of phase imbalance
  • Battery-powered equipment
  • Smart meter
  • Dash board
  • WiFi router
  • Military communications
  • Electrical fire monitoring system
Step5Bar-code shipping tag
BD49K39G-TL
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    BD49Kxx
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Voltage Detector
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.92mm