  • BB-SMI6-12V-P230C1
BB-SMI6-12V-P230C1
advertisement
Manufacturer No:
BB-SMI6-12V-P230C1
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-BB-SMI6-12V-P230C1
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BB-SMI6-12V-P230C1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI6 (6W)
  • Size / Dimension
    2.52Lx1.59W x 1.18 H 64.0mmx40.5mmx30.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6W
  • Approval Agency
    CCC, cUL, GS, PSE, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Tip, Negative Sleeve
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Phono Plug, 2.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max