  • 12DC1AST
12DC1AST
advertisement
Manufacturer No:
12DC1AST
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-12DC1AST
Package:
Datasheet:
12DC1AST
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
12DC1AST
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 12DC1AST .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    2.91Lx2.28W x 1.87 H 73.8mmx57.8mmx47.5mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    cULus
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12V