  • B82496C3120J000
B82496C3120J000
advertisement
Manufacturer No:
B82496C3120J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82496C3120J000
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
B82496C3120J000
Description:
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82496C3120J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    12nH
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm