  • B82464G2472M
B82464G2472M
advertisement
Manufacturer No:
B82464G2472M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82464G2472M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
B82464G2472M
Step5Bar-code shipping tag
B82464G2472M
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B82464G2
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    33mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.1A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm