  • B82422H1473K100
B82422H1473K100
advertisement
Manufacturer No:
B82422H1473K100
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82422H1473K100
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
B82422H1473K100
Step5Bar-code shipping tag
B82422H1473K100
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Supplier Device Package
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    140mA
  • Inductance
    47μH
  • DC Resistance (DCR)
    4.7Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm