  • B82143A1183K
B82143A1183K
advertisement
Manufacturer No:
B82143A1183K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82143A1183K
Package:
Axial
Datasheet:
B82143A1183K
Step5Bar-code shipping tag
B82143A1183K
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HBC
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    950mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    18μH
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz