  • B81141C1683K
B81141C1683K
advertisement
Manufacturer No:
B81141C1683K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B81141C1683K
Description:
68nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 440V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B81141C1683K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    8.509mm