  • B32022A3563K000
B32022A3563K000
advertisement
Manufacturer No:
B32022A3563K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32022A3563K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32022A3563K000
Description:
B32022 0.056μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1500V 1.5kV-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32022A3563K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32022
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.354W 18.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    1500V 1.5kV
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    7135
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    9mm