  • B81141C1104M289
B81141C1104M289
advertisement
Manufacturer No:
B81141C1104M289
HK JDW NO:
258-B81141C1104M289
Datasheet:
B81141C1104M289
Description:
B81141 0.1μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 440V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B81141C1104M289
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm