  • B78148T1152K
B78148T1152K
advertisement
Manufacturer No:
B78148T1152K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B78148T1152K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
B78148T1152K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B78148T1152K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCC
  • Size / Dimension
    0.130Dia 3.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    570mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.386 9.80mm