  • B78148S1153K009
B78148S1153K009
advertisement
Manufacturer No:
B78148S1153K009
HK JDW NO:
258-B78148S1153K009
Package:
Radial
Datasheet:
B78148S1153K009
Step5Bar-code shipping tag
B78148S1153K009
  • Package / Case
    Radial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    BC
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    610mA
  • Inductance
    15μH
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz