  • B78108T1393K000
B78108T1393K000
advertisement
Manufacturer No:
B78108T1393K000
HK JDW NO:
258-B78108T1393K000
Datasheet:
B78108T1393K000
Step5Bar-code shipping tag
B78108T1393K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    249.986095mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCC
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.276L 3.30mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    Wirewound
  • Resistance
    4.5Ohm
  • Current Rating (Amps)
    140mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 2.52MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • DC Current
    140mA
  • Diameter
    3.3mm
  • Length
    9.8mm