  • B78108S1103J
B78108S1103J
advertisement
Manufacturer No:
B78108S1103J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B78108S1103J
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B78108S1103J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Current
    680mA
  • Length
    11.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    680mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    680mA
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Lead/Base Style
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    490mOhm