  • B43821F9225M000
B43821F9225M000
advertisement
Manufacturer No:
B43821F9225M000
HK JDW NO:
258-B43821F9225M000
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B43821F9225M000
Description:
B43821 2.2μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 8801
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B43821F9225M000
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    B43821
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Terminal Pitch
    3.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    97Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    38mA @ 120Hz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    11.5mm