  • B43821A5106M000
B43821A5106M000
advertisement
Manufacturer No:
B43821A5106M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43821A5106M000
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B43821A5106M000
Description:
B43821 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 90mA 0.492Dia 12.50mm -25°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43821A5106M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43821
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    33Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    90mA
  • Polarization
    Polar
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm