  • NRE-SN4R7M25V5X7F
NRE-SN4R7M25V5X7F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-SN4R7M25V5X7F
HK JDW NO:
10881-NRE-SN4R7M25V5X7F
Description:
4.7μF Capacitor 20mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-SN4R7M25V5X7F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    4.7μF
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    NON-POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    20mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    56500 mΩ