  • B43704B6278M000
B43704B6278M000
advertisement
Manufacturer No:
B43704B6278M000
HK JDW NO:
258-B43704B6278M000
Datasheet:
B43704B6278M000
Description:
B43704 2700μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.027Dia 76.90mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
B43704B6278M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43704
  • Size / Dimension
    3.027Dia 76.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    2700μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    34mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.248 31.70mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    55mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    11.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    283mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    3.846 97.70mm