  • B43684A9336T
B43684A9336T
advertisement
Manufacturer No:
B43684A9336T
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B43684A9336T
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor Bulk 270mA Axial
Step5Bar-code shipping tag
B43684A9336T
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    33μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Ripple Current
    270mA
  • Positive Tolerance
    50%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3500 mΩ