  • B41851A2477M
B41851A2477M
advertisement
Manufacturer No:
B41851A2477M
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B41851A2477M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% 265mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A2477M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    PC Pin
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    265mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm