  • B43547F2827M080
B43547F2827M080
advertisement
Manufacturer No:
B43547F2827M080
HK JDW NO:
258-B43547F2827M080
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43547F2827M080
Description:
B43547 820μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43547F2827M080
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B43547
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    820μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    85mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    120mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.04A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    1.465 37.20mm