  • B43504A826M87
B43504A826M87
advertisement
Manufacturer No:
B43504A826M87
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43504A826M87
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43504A826M87
Description:
B43504 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43504A826M87
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43504
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    82μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.65Ohm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    1.95Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    550mA @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    1.268 32.20mm