  • B41303B9158M7
B41303B9158M7
advertisement
Manufacturer No:
B41303B9158M7
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B41303B9158M7
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1.5mF Capacitor 20% 1.7A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41303B9158M7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.5mF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65mOhm
  • Ripple Current
    1.7A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    25mm
  • Height
    35mm