  • B41231D6478M000
B41231D6478M000
advertisement
Manufacturer No:
B41231D6478M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41231D6478M000
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B41231D6478M000
Description:
B41231 4700μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 132
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B41231D6478M000
    Select All
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.19A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B41231
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C