  • B32933B3474K189
B32933B3474K189
advertisement
Manufacturer No:
B32933B3474K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32933B3474K189
Datasheet:
B32933B3474K189
Purchasing and Inquiry
B32933B3474K189 Overview
Electrical devices have 0.886 22.50mm lead spacing.For powering systems, an AC voltage of 305V is required.It is capable of operating at -40°C~105°C degrees Celsius.
B32933B3474K189 Features
an internal rated (AC) voltage (URac) of 305V
B32933B3474K189 Applications
There are a lot of TDK Electronics Inc. B32933B3474K189 applications of film capacitors.
  • Bypassing
  • Filtering
  • Satellite TV
  • Compact fluorescent lamps (CFL)
  • Global positioning systems
  • TV and monitor sets
  • IGBT
  • Coupling, decoupling
  • Switch mode power supplies
  • Audio/video equipment
Step5Bar-code shipping tag
B32933B3474K189
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    B32933
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    305V
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    10.5mm