  • B32932A3224K189
B32932A3224K189
advertisement
Manufacturer No:
B32932A3224K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32932A3224K189
Datasheet:
B32932A3224K189
Purchasing and Inquiry
B32932A3224K189 Overview
Electrical devices with 0.591 15.00mm lead spacing are used in this application.A 305V volt rated (AC) voltage is required to power systems.Devices with a -40°C~105°C temperature capability can be operated.
B32932A3224K189 Features
an internal rated (AC) voltage (URac) of 305V
B32932A3224K189 Applications
There are a lot of TDK Electronics Inc. B32932A3224K189 applications of film capacitors.
  • Blocking
  • RFI for automotive
  • Filtering
  • Coupling, decoupling
  • Industrial and automotive inverters
  • Global positioning systems
  • Audio/video equipment
  • Switch mode power supplies
  • Mobile communications
  • IGBT
Step5Bar-code shipping tag
B32932A3224K189
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32932
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.22μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7133
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    305V
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm