  • B32923C3564K
B32923C3564K
advertisement
Manufacturer No:
B32923C3564K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32923C3564K
Description:
560nF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 305V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32923C3564K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    560nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    26.5mm